Plastová žumpa 4 m3

Kód: 65
€643 €535,83 bez DPH
Na dotaz

Kvalitná plastová žumpa dosahuje neporovnateľne dlhšiu životnosť ako betónová žumpa.

Plastová žumpa sa vyznačuje 100% vodotesnosťou, a vďaka nízkej hmotnosti je montáž a manipulácia s ňou veľmi jednoduchá (osadzuje sa bez použitia mechanizmov).

Ak chcete poslať ponuku mailom, vyplňte mailovú adresu: 

 

Detailné informácie

Podrobný popis

Plastové žumpy

Plastové žumpy sú modernou ekonomickou náhradou starších betónových žúmp. Žumpy slúžia na akumuláciu odpadových vôd k rodinným domom, chatám, chalupám, záhradkám, obytným domom a pod., na zachytávanie močovky od hospodárskych zvierat a všade tam, kde nie je zabezpečené čistenie odpadových vôd.

Výhody žumpy od nás

Odporúčame vám zvážiť možnosť čistiarne odpadových vôd. Žumpu musíte pravidelne vyvážať, čím vznikajú neustále náklady nemalej čiastky. Pri ČOV môžete vyčistenú vodu zo zbernej nádrže ďalej zhodnotiť napríklad na zalievanie trávnika alebo ju odvádzať do potoka alebo do vsaku. Čistiareň môžete používať aj po vybudovaní kanalizácie.

V prípade že sa rozhodnete pre žumpu, odporúčame žumpy vyrobené z polypropylénu, lebo každá betónová žumpa časom začne presakovať, sú s ňou spojené vysoké náklady na dopravu a vyžaduje sa manipulácia so žeriavom.

Certifikáty plastové žiumpy


Kvalitná plastová žumpa nevyžadujú žiadnu údržbu a dosahujú neporovnateľne dlhšiu životnosť ako betónová žumpa. Plastová žumpa sa vyznačuje 100% vodotesnosťou, a vďaka nízkej hmotnosti je montáž a manipulácia s ňou veľmi jednoduchá (osadzuje sa bez použitia mechanizmov). Vďaka uvedeným vlastnostiam majú plastové žumpy široké uplatnenie v rozmanitých podmienkach (zelené pásmo, cestná komunikácia, chodník a pod.). Plastová žumpa sa najčastejšie vyrába vo valcovom prevedení. Žumpy sa vyrábajú prekryté vystuženým stropom so vstupným komínkom (kruhovým resp. hranatým), ktorý je opatrený krytom. Žumpy je možné vyrábať v rôznych veľkostiach a tvaroch podľa požiadavky odberaťeľa (prednostne vo valcovom prevedení).
Na základe týchto konkrétnych požiadaviek a podmienok môžu byť vystužované vonkajším resp. vnútorným rebrovaním. V jednotlivých rebrách môžu byť navŕtané otvory pre armatúru na zabetónovanie. Napojenie na žumpu je realizované najčastejšie vodotesným prechodom podľa požiadavky odberateľa.

 Cena obsahuje:

1. Nádrž z polypropylénu s výstuhami

2. Prítokové a odtokové potrubie (v zmysle požiadavky objednávateľa)

3. Kryt na zariadenie – celoplastový UV stabilný kryt

4. Kompletná technická dokumentácia k zariadenia (manipulačný poriadok, návod na osadenie, vyhlásenie zhody, atď.)

5. Technické osvedčenie

 

plastova zumpa 4m3

Výhody kvalitných plastových žúmp:
• dlhá životnosť (neporovnateľne vyššia ako pri betónových šachtách)
• ľahká manipulácia
• rýchla a jednoduchá montáž (osadenie bez použitia mechanizmov)
• nízke stavebné náklady
• 100% vodotesnosť (v zmysle STN 75 0905)
• vysoká odolnosť a inertnosť materiálu
• tvarová a rozmerová variabilnosť - prevedenie šachty na mieru (podľa potreby zákazníka)

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

5
0x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevypĺňajte toto pole: