Skúsenosti s ČOV od ekotovar.sk

Milan, Bratislava - ČOV do 4 osôb

"Mám ju druhý rok a som nadmieru spokojný. Za dva roky som si upravoval nastavenie asi 3x. Otázka 5-ich minút.

Mal som možnosť vidieť pár typov ČOV (všetci susedia majú) a musím skonštatovať, že všetky fungujú na rovnaký princíp a kupovať drahšiu sú len vyhodené peniaze.

Keby mi niekto ponúkal lacnejšiu (jasné, že musí spĺňať nejaké kritériá – napr. Európsky certifikát, vymeniteľné časti, rýchly prístup ku všetkým častiam, hrúbka materiálu), tak by som ju bral ihneď..."

 

Emil, Michalovce - ČOV do 6 osôb

"No takto. Mám Vh6 z ekotovar.sk. Nemám s ČOV -kou žiadne problémy. Ventily nastavujem raz polročne. Ku porovnávke ceny sused má “cov-ku" za 1900 € a ako sám tvrdí ide z nej smrad ako z...."

 

Jozef, Trnava - ČOV do 6 osôb


"Neviem, aky typ mate, popisem svoj: Mam 5 ventilov (imbus). Logicky je kazdy na 5 casti COV. Myslim, ze prvy je hned za pritokovou castou, ma za ulohu hrube premiesanie cerstvych splaskov - to mi len tak "prebublava" sem - tam. Z mamutiek mi vyteka zhruba rovnaky prud vody (nie velmi silny, zhruba z oboch rovnako, nastavoval som skoro na minimum, len aby tiekol). Voda pomaly preteka od mamutiek cez tie priehradky do casti kde to "vrie". A este pomaly vodu nasava v usadzovacej casti (a vracia cez mamutku spat na zaciatok).

Pokial vyteka voda z mamutiek, voda prechadza z jednej casti do druhej, v strede pekne bublinkuje a z usadzovacej nadrze sa vracia, tak COV funguje OK

P.S. používam baktérie z ekotovar.sk značku septifos a sem tam aj koncentrát baktérií.

Ja sice nemam nadrz na vodu, ale ked dvihnem kryt na COV, ziaden smrad nejde (mam ju 3 rok), skor mi to pripomina nieco ako vonu jazera, rieky, nemam dobre prirovnanie, rozhodne to nie je neprijemne. pri cisteni (minuly rok) som kalovym cerpadlom vytiahol vodu rovno z COV pod stromceky v zahrade - nesmrdela. Usadeny kal vsak trochu zapachal, ten som dal na kompost a prikryl zeminou a travou...

 

Ondrej, Žilina - ČOV do 6 osôb

"Tiez mam COV do 6 osob. Treba nechat stale zapnute duchadlo a bezat tak aby lava mamutka precerpavania trvale srkala precerpavanu vodu do trojuholnikoveho priestoru nalavo od komory pritoku. Dalsou dolezitou vecou je aby pri zapnutom duchadle sa zvihla hladina prvych 4 komor tak, aby do velkej bublajucej zony padal maly vodopad. Bublanie pod pritokom, jemne bublanie v trojuholniku nalavo od pritoku, jemne bublinkove vretie v celej velkej zone., sem-tam bublina vo vystupnej ruzici. A hlavne toto:  po vykonani sedimentacnej skusky presne 30 minutovytm odstatim nacreteho kalu z velkej zony bola hranica medzi hustym kalom a zakalenou vodou vo vyske > 30% vodneho stlpca. Potom to uz prestane zapachat a netreba kal vycerpavat. Ja som ho necerpal uz asi 2-3 roky. Len v zime odoberam penu z hladiny asi 2x do roka."