Ako na fungujúcu ČOV?

Základom správnej funcie biologickej ČOV je mať dostatočne hustý vločkovitý a aktívny kal v ČOV!
BEZ TOHO ČOV nečistí a ZAPÁCHA !!!! Ale ako ten kal dostať do ČOV ???


Sú nasledovné možnosti:
1) Doviezť 150-200 litrov kalu z obecnej alebo mestskej ČOV a nasadiť do domácej ČOV - dosť nepraktické riešenie, ale najrýchlejšie


2) Nasypať do WC 4-5 odmeriek prípravku Septifos na začiatku alebo Supekoncentrát do ČOV a v 2-týždenných odstupoch pridávať jednu odmerku až sa krabica celá minie.(1kg balenie vo výhodnej cene tu: www.ekotovar.sk )


3) Zapnúť dúchadlo na TRVALÝ chod na cca 1 mesiac


4) Z veľkej okysličujúcej zony (kde to poriadne vrie) voda preteká (spodom) do výtokovej usadzovacej časti, kde je ružica čerenia hladiny. V nej musí byť nastavené občasné bublanie 1-2 bubliny/sec. + čerenie hladiny.


5) No a nakoniec LEN Z JEDNEJ mamutky tej ľavej (všetko myslené pri pohľade na prítokový otvor splaškov) musí priebežne vytekať prečerpávaná voda.


6) Veľmi doležité je kontrolovať množstvo kalu vo vode vo veľkej okysličovacej zóne. Správna funkcia (bez zápachu a čistý odtok) sa začne prejavovať len ak je po 30 minútach (čas merajte presne !!!) usadzovania kalu asi 30-35% výšky kvapaliny v naberacej nadobe. (na odber kalu nepotrebujete žiadnu extra výbavu, postačí aj bežná PET fľaša s odrezaným hrdlom - viď obrázok fľaša)


7) A nezabudnúť, že po dosiahnutí tejto hustoty kalu sa môže dúchadlo vypíňať MAX na 15 minút. Dĺžku zapnutia nastavte čo najdlhsiu v čase špičkových "výkonov" v produkcii splaškov obyvateľov napojených na ČOV.
9) Nepoužívajte naraz zbytočne veľa vody (radšej menej než 2 prania v automatickej práčke denne rep menej než 2 vaňové kúpele)


Prajeme veľa úspechov. V prípade odborného servisu ČOV vám ponúkame možnosť servisu Vašej ČOV.