Newsletter

Nevypĺňajte toto pole:

Dotazník

Čo sa vám páči najviac?
Počet hlasov: 394

Nákupný košík

Položky:
Cena:
0
€0

Letáky

14.3.15
Stredné a veľké ČOV

Letáky si môžete stiahnuť tu: ...

viac
14.3.15
Čistiarne odpadových vôd

Letáky si môžete stiahnuť tu: ...

viac
14.3.15
Plastové nádrže a žumpy

Letáky si môžete stiahnuť tu: ...

viac
14.3.15
Odlučovače ropných látok

Letáky si môžete stiahnuť tu: ...

viac
13.3.15
Vodomerné šachty

Letáky si môžete stiahnuť tu: ...

viac
13.3.15
Lapače tukov

Letáky si môžete stiahnuť tu: ...

viac

Šetrite zásoby vodných zdrojov s ČOV!

Do áut čerpáme pohonné hmoty vyrobené z repky, triedime domový odpad, ale stále je ešte čo zlepšovať. Svetové zásoby vodných zdrojov povážlivo ubúdajú. A pretože z malých vecí sa stávajú veci veľké, mali by sa domácnosti naučiť hospodáriť s vodou. Aby bola čistá. A aby vôbec bola.

Dosť často bijú ekológovia na poplach keď nájdu riečku plnú uhynutých rýb. Príčinou je vždy znečistená voda, a nemusí to vždy mať na svedomí nejaký priemyselný gigant. Citlivým vodným živočíchov stačí málo - únik splaškov zo žumpy - a nešťastie je hotové. Môže sa zdať nepochopiteľné, ako sa "toto" môže stať, keď sú všade kanalizácie. Lenže opak je pravdou. Nové rodinné domčeky, prestavané chalupy, rekreačné objekty - tam všade inžinierske siete buď nie sú, alebo roky čakajú na rekonštrukciu. Kam potom s odpadovou vodou?


čistiareň odpadových vôd (3)Riešením je malá domová čistiareň odpadových vôd. (viď obrázok vľavo)

Ako vybrať tú správnu a najvhodnejšiu? Odporučiť aký typ domácej čistiarne je vhodný práve pre váš rodinný dom je úlohou pre odborníkov. Ako pôjdete na prvú konzultáciu mali by ste vedieť, o čom je reč a zoznámiť sa so základnými parametrami, podľa ktorých si čistiareň odpadových vôd budete vyberať.


Zvoliť technológiu domovej čistiarne závisí na mnohých faktoroch. Kapacita závisí od počtu osôb v obytnej jednotke, výkonnosť na hydrotechnických výpočtoch, umiestnenie čističky, vyjadrenie stavebného úradu, vlastníkov susedných nehnuteľností a množstvu ďalších faktorov, ktoré je potrebné konzultovať s odborníkom. Bez týchto krokov nie je možné pripraviť projektovú dokumentáciu a začať s realizáciou.


Stavebnú náročnosť čistiarne odpadových vôd si sami určiť nemôžeme. Je daná jednak prevedením (typom) čistiarne, a jednak normami, kde čistiareň stáť smie a kde nesmie. Niektoré výrobky je nutné obetónovať, u iných je potrebné pre zimnú prevádzku počítať so zateplením veka.(pozn.autora: ČOV z ekotovar.sk nie je potrebné zatepliť polystyrénom).  Ďalšou otázkou je napojenie na elektrickú energiu, podľa typu môže stačiť zásuvka na 220 V, v inom prípade je nutná inštalácia rozvádzača. A z hľadiska umiestnenia nie je situácia tiež jednoduchá. Nestačí vybrať nejaký voľný pľac pri dome. Čistiareň nesmie byť postavená priamo pod oknami či v blízkosti klimatizácie!

Čo musím vedieť, aby som mohol čističku obsluhovať?

Opäť záleží na tom, akú čističku si kúpime. Malé domáce čističky sú konštruované tak, aby fungovali bezobslužne, s minimálnymi nárokmi na údržbu a odborný servis. 

Na otázku, ako drahá je prevádzka domácej čistiarne vôd, si každý odpovie sám. Je potrebné si náklady spočítať podľa watáže krát počet hodín. Dostaneme dennú spotrebu v kilowathodinách, ktorú ďalej násobíme sadzbou za elektrickú energiu. Výsledkom sú denné prevádzkové náklady. V ročnom súčte môže byť skutočná spotreba nižšia za predpokladu, že čistiareň "nebeží" celých dvadsaťštyri hodín. Do nákladov ešte počítajme s obnosom za likvidáciu kalu, tj. Koľkokrát za rok a aké množstvo kalu je potrebné likvidovať.

 porovnanie nákladov ČOV a žumpy

Autor: dzooky / používateľ VH Tech čističky


Pod pojmom garancia sa skrýva značka kvality. Vlastne záruka kvality. Aby čistiareň, ktorú si kúpime, zodpovedala daným parametrom pre čistenie odpadových vôd. Hoci aj vierohodné tvrdenia výrobcu nestačia (a nemusí vždy byť korektný). Určitým vodítkom korektnosti je, že výrobca sa preukáže vyhlásením zhody, ktorá je udelená na základe certifikácie výrobku nezávislou autorizovanou osobou. Ďalším znakom garancie môže byť aj medzinárodne uznávaná certifikácia firmy na akosť podľa ISO 9001.

certifikaty_k_cov

Certifikáty ČOViek na www.ekotovar.sk 

 

Prijímame online platby

Logá kreditných kariet

Klasické prihlásenie

Nemôžete vyplniť toto pole
 

Prihlásenie cez sociálne siete

Novinky

23.11.19
Novinka v eshope: Mydlové orechy

Verili by ste, že váš nový prírodný ekologický  pr...

viac
1.4.19
Týždeň DOPRAVY ZADARMO

Milí naši zákazníci, v tomto období sme pre Vás p...

viac
28.7.16
Fotíme produkty

Rozhodli sme sa vylepšiť náš eshop tým, že nafotím...

viac
13.11.15
Prezentácia ČOV - YouTube video

Máte už dosť cenových ponúk, obrázkov či parametro...

viac
27.5.15
MôjDom.sk - Hospodárenie s čistiarňou odpadových vôd

Prečítajte si skvelý článok o ČOV na MôjDom.sk: ht...

viac
13.5.15
Nevypúšťajte žumpu do záhrady!

LepšieBývanie.sk "Nevypúšťajte žumpu do záhrady" s...

viac
27.4.15
Zákazník Jozef komentuje výrobok: Superkoncentrát do ČOV

Ďakujeme nášmu zákazníkovi Jozefovi, ktorý nám pom...

viac
12.4.15
Testovanie výrobkov

Prečo nakupovať na ekotovar.sk? Pretože nami ponú...

viac
31.3.15
Prečo nakupovať práve na ekotovar.sk?

Prečo nakupovať práve na ekotovar.sk?      Keďže ...

viac

Facebook